Ogrzewanie grzejnikowe

Ogrzewanie – proces dostarczania energii cieplnej do pomieszczenia, w celu podniesienia lub utrzymania jego temperatury. Dzięki ogrzewaniu można przez okres jesienny i zimowy cieszyć stałą temperaturą, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki różnym zastosowaniom radiatorów np. tradycyjnie-grzejniki, ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe.

Energię cieplną można pozyskiwać z różnych paliw takich jak: drzewo, węgiel, gaz. Najbardziej popularnym i ekologicznym źródłem ciepła są kotły gazowe, kondensacyjne.
W przypadku braku dostępu do gazu ziemnego znakomitą alternatywą są pompy ciepła, które w połączeniu prądu z energią odnawialną doskonale pokrywają straty zapotrzebowania na ciepło a tym samym zapewniają najniższe koszty ogrzewania.

 

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe doskonale współpracuje z pompami ciepła. Powszechnie znalazło zastosowanie w salonach, kuchniach i łazienkach. Charakteryzuje się brakiem widocznych elementów grzejnych oraz komfortowym dla człowieka pionowym rozkładem temperatury pomieszczeniach.

Sposób oddawania ciepła przez ogrzewanie podłogowe gwarantuje, że ruch powietrza w pomieszczeniu jest ograniczony, co przekłada się na mniejszą cyrkulację kurzu i mniejsze wysuszenie powietrza. Ma to duże znaczenie dla alergików, którzy przebywając w pomieszczeniach z tradycyjnymi instalacjami grzewczymi, są bardziej narażeni na negatywny wpływ skutków ogrzewania na ich zdrowie.